Životné poistenie

Ušetrite si čas a námahu s naším prehľadným porovnaním poistení majetku. Jednoducho a rýchlo získate prehľad o všetkých aktuálných ponukách.

Spolupracujeme
s najlepšími poisťovňami

Odporúčania na mieru pre vás

Do kalkulačky zadáte pár údajov
Do kalkulačky zadáte zopár základných údajov, potrebných pre výpočet poistenia. Všetky údaje a dáta sú chránene.
Porovnáme pre vás všetky ponuky
Porovnáme Vám ponuky od tých najlepších poisťovni v danom segmente aby ste si mohli vybrať tú, ktorá bude najviac vyhovovať Vašim potrebám.
Vyberte si najlepšiu ponuku
Na našej stránke ľahko bezpečne si uzatvoríte vami vybraté poistenie, ktoré Vám najviac vyhovuje.

Preferujete telefonický kontakt?

S potešením vám poskytneme odbornú asistenciu prostredníctvom telefónu, pričom prejdeme všetky možnosti a navrhneme optimálne riešenia.
Alebo nám môžete zavolať, kedykoľvek to vyhovuje vám
Prečo sa poistiť cez Respect Direct?
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Insurance can help you avoid financial ruin in case of unexpected events.
Knowing that you are protected in case of an emergency can provide peace.
Some types of insurance, such as car insurance, are mandatory by law.
Insurance can help protect your assets from loss or damage.

Čo má obsahovať dobré cestovné  poistenie?

Poistenie do zahraničia

Chystáte sa vycestovať do zahraničia za oddychom, prácou alebo na študijný pobyt? Cestovné poistenie sa stalo kľúčovou súčasťou každého plánovania. Môže Vám poskytnúť pokoj a ochranu pred neočakávanými udalosťami, ktoré sa môžu vyskytnúť počas Vašej cesty do zahraničia a stáť nemalé peniaze. Zároveň Vám cestovné poistenia poskytujú ochranu aj v prípade zdravotných problémov, ktoré sa môžu vyskytnúť už počas Vašej cesty do zahraničia.

 

Cestovné poistenie porovnanie

Ak hľadáte spoľahlivé a cenovo dostupné cestovné poistenie pre Vašu cestu do zahraničia, ste na správnom mieste. S naším porovnávačom cestovného poistenia, máte všetky ponuky od viacerých poisťovní prehľadne na jednom mieste. Pomôžeme Vám nájsť to najvýhodnejšie  riešenie pre Vaše potreby.

 

Ktoré cestovné poistenie je najlepšie?

Na trhu nájdete rôzne balíky cestovného poistenia. Pri výbere poistenia na dovolenku, resp. za prácou alebo študijným pobytom, by ste sa mali pozrieť na cestovné pripoistenia, ktoré budú zodpovedať Vašim potrebám a očakávaniam. Na našej stránke nájdete tipy a odporúčania, ktoré Vám pomôžu vybrať to pravé poistenie pre Vás.

 

Aké cestovné poistenie si môžem uzatvoriť?

Cestujete do zahraničia pravidelne alebo sa jedná o jednorázovú záležitosť počas roka? Krátkodobé cestovné poistenie je ideálne, ak cestujete do zahraničia na krátke výlety alebo jednorázové dovolenky. Pre pravidelných cestovateľov sa viac oplatí celoročné cestovné poistenie. 

 

Ste typ človeka, ktorý si radšej vychutnáva čaro našej prírody a hôr? Pre Vás máme pripravené poistenie na hory, ktoré Vám zabezpečí pokoj na duši pri zimnej lyžovačke alebo letnej turistike. Poistenie do hôr pokrýva náklady na zásah Horskej služby.

 

Liečebné náklady v zahraničí

Liečebné náklady v zahraničí sú dôležitou súčasťou každého cestovného poistenia, bez ohľadu od zvolenej poisťovne. Úraz alebo náhla choroba Vás môžu prekvapiť kdekoľvek. Ak sa nachádzate v zahraničí a potrebujete lekársku starostlivosť, náklady na liečbu môžu byť vysoké a pre Vás môžu predstavovať značné finančné zaťaženie. Prečo siahať na úspory, keď sa môžete proti tomuto riziku jednoducho poistiť?

Cestovné poistenie zvyčajne kryje náklady na urgentné a neodkladné liečebné výdavky, lekársku starostlivosť, lieky, hospitalizáciu, operácie a vyšetrenia v zahraničí. Niektoré poistné produkty môžu tiež pokrývať náklady na návrat do domovskej krajiny pre lekársku evakuáciu alebo transport.

Pri uzatváraní cestovného poistenia Vám odporúčame, dôkladne prečítať podmienky poistenia a overiť si, aké výdavky sú kryté a aký je maximálny limit pre liečebné náklady v zahraničí.

 

Aké pripoistenie si môžem vybrať?

V rámci základného balíku cestovného poistenia máte automaticky poistené Liečebné náklady (vrátane nákladov spojených s ochorením COVID-19), s možnosťou využitia Asistenčných služieb. Tie Vám vedia poskytnúť nepretržitú pomoc, ak sa náhodou ocitnete v núdzovej situácii.

 

Cestovné poistenie môže zároveň obsahovať rôzne druhy pripoistení, v závislosti od konkrétnej poisťovne a produktu. Sami si môžete vybrať ten najvhodnejší balík, ktorý bude vyhovovať Vašim potrebám. Kompletný balík cestovného poistenia môže obsahovať cestovné pripoistenie ako napr. poistenie zodpovednosti za škodu (na zdraví alebo majetku), úrazové poistenie alebo poistenie batožiny, poistenie storna zájazdu a poistenie strorna letenky.

 

Čo sú poistné limity?

Pri výbere poistenia do zahraničia, je dôležité venovať pozornosť okrem podmienkam krytia a výške poistného, aj poistným limitom. Práve poistný limit hovorí o tom, akú maximálnu sumu Vám vyplatí konkrétna poisťovňa v prípade konkrétnej poistnej udalosti. Existujú rôzne druhy poistných limitov v cestovnom poistení, ako napr. limity na liečebné náklady, zodpovednosť za škodu, stratu batožiny, zrušenie alebo oneskorenie letu a ďalšie.

 

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité si všímať a porovnávať výšku poistných limitov u rôznych poisťovní, aby ste si zabezpečili dostatočnú ochranu pre Vašu cestu do zahraničia. Poistné limity sa môžu v poisťovniach líšiť až o desaťtisíce eur. Pri rovnakej sume poistného Vám tak môžu dve rôzne poisťovne kryť napr. liečebné náklady v zahraničí do výšku 150 000 alebo 200 000. V prípade, že poistná udalosť presiahne určitý limit, poisťovňa Vám vyplatí maximálne stanovenú sumu v poistnej zmluve.

 

Výšku poistných limitov nemusíte už viac študovať a hľadať vo Všeobecných poistných podmienkach jednotlivých poisťovní, teraz ich prehľadne nájdete v našom porovnávači.

 

Výluky v cestovnom poistení

Cestovné poistenie môže mať rôzne výluky, ktoré obmedzujú pokrytie určitých situácii v rámci Vašej cestovnej poistky. Každá poisťovňa má svoje vlastné obmedzenia a vylúčenia, ktoré nájdete v poistných podmienkach.

 

Medzi najbežnejšie výluky z cestovného poistenia patria:

  1. Nebezpečné aktivity – Ak sa zraníte alebo ochoriete v dôsledku extrémnych športov alebo nebezpečnej dobrodružnej aktivity, takáto situácia nebude krytá, pokiaľ ju nemáte extra pripoistenú.
  2. Alkohol – Ak sa zraníte alebo ochoriete v dôsledku použitia alkoholu alebo iných omamných látok, takáto situácia nebude krytá a nachádza sa všeobecne vo výlukách.
  3. Chronické choroby – Pokiaľ máte existujúce zdravotné problémy alebo ochorenia, ktoré sa počas Vašej cesty do zahraničia zhoršia, choroby nie sú kryté
  4. Zanedbanie bezpečnostných opatrení – Ak sa stanete obeťou trestnej činnosti alebo útoku, pre ktorý ste nevykonali základné bezpečnostné opatrenia, poisťovňa môže zamietnuť Váš nárok
  5. Nedodržanie podmienok – Ak nedodržíte podmienky uvedené v zmluve cestovného poistenia, ako napr. neinformovanie poisťovne o zdravotných problémoch alebo zrušenie cesty bez včasného oznámenia

Odporúčame Vám dôkladne si prečítať zmluvu cestovného poistenia a všeobecné poistné podmienky. Zrozumiteľne sa oboznámiť so všetkými výlukami a obmedzeniami, aby ste vedeli, kedy a ako kontaktovať svoju poisťovňu, ak sa niečo stane.

 

Môžem cestovať bez poistenia?

Áno, je to možné. Avšak cestovať do zahraničia bez uzatvoreného poistenia, nie je najlepšie riešenie Rovnako ako doma, aj v zahraničí sa Vám môže stať, že náhle ochoriete, stane sa Vám úraz alebo úraz nezaopatrením spôsobíte druhej osobe. V prípade, že nemáte uzatvorené cestovné poistenie do zahraničia, náklady na lekársku starostlivosť si musíte pokryť sami z vlastných peňazí. Pocítila by to hlavne Vaša peňaženka.  Navyše, mnohé krajiny od turistov vyžadujú platné cestovné poistenie, pri vstupe do ich krajiny.

 

Údaje potrebné na uzatvorenie cestovného poistenia online

Už nemusíte osobne navštevovať žiadne pobočky poisťovní a vyhnete sa papierovej byrokracii.

Poistenie do zahraničia môžete uzatvoriť rýchlo a jednoducho, za pomoci pár klikov. Kam cestujete? Budete cestovať sami alebo v skupine? Ktorý dátum máte naplánovaný odchod a príchod? Aký variant poistenia si zvolíte? Aký je Váš vek? Okrem základných otázok vyplníte Vaše osobné údaje a môžete spokojne vycestovať. S nami uzatvoríte cestovné poistenie online rýchlo a  jednoducho.

 

Cestovné poistenie online

 Náš porovnávač cestovného poistenia pravidelne aktualizujeme, aby sme Vám vedeli poskytnúť vždy aktuálne a presné informácie od jednotlivých poisťovní. Zmluvu cestovného poistenia s nami vybavíte online, jednoducho, rýchlo a bez akýchkoľvek podpisov. Ste v aute alebo sedíte na letisku a zabudli ste na poistenie? Pri poistení online, stačí zaplatiť poistné a môžete ihneď vycestovať, platnosť poistky je okamžitá.

Ak máte akékoľvek otázky alebo problémy, naša zákaznícka podpora Vám rada pomôže a poskytne Vám odpovede na všetky Vaše otázky.

 

Dušan V.
Poistenie nehnuteľnosti
„Našla som najlepšiu cenu na trhu a získala zľavu za beznehodovosť.“
Odporúčania našich spokojných klientov
Dušan V.
Poistenie nehnuteľnosti
„Našla som najlepšiu cenu na trhu a získala zľavu za beznehodovosť.“
Dušan V.
Poistenie nehnuteľnosti
„Našla som najlepšiu cenu na trhu a získala zľavu za beznehodovosť.“
Naši spokojní klienti