Havarijné poistenie – KASKO

Ušetrite si čas a námahu s naším prehľadným porovnaním havarijných poistení . Jednoducho a rýchlo získate prehľad o všetkých aktuálných ponukách.

Spolupracujeme
s najlepšími poisťovňami

Odporúčania na mieru pre vás

Do kalkulačky zadáte pár údajov
Do kalkulačky zadáte zopár základných údajov, potrebných pre výpočet poistenia. Všetky údaje a dáta sú chránené.
Porovnáme pre vás ponuky
Porovnáme Vám všetky ponuky od tých najlepších poisťovni v danom segmente aby ste si mohli vybrať tú, ktorá bude najviac vyhovovať Vašim potrebám.
Vyberte si najlepšiu ponuku
Na našej stránke si ľahko a bezpečne uzatvoríte Vami vybraté poistenie, ktoré Vám najviac vyhovuje. My sme pre Vás vybrali do odporúčaní aj produkty, ktoré by mohli byť pre Vás tie najlepšie.

Preferujete telefonický kontakt?

S potešením vám poskytneme odbornú asistenciu prostredníctvom telefónu, pričom prejdeme všetky možnosti a navrhneme optimálne riešenia.
Alebo nám môžete zavolať, kedykoľvek to vyhovuje vám

Prečo sa poistiť cez Respect Direct?

Spoločnosť Respect direct je súčasťou skupiny Respect Slovakia.
Vďaka našim skúsenostiam Vám vieme ušetriť nemalé finančné prostriedky na všetkých druhoch poistenia.
Respect Slovakia, ktorej sme členom, je najväčší maklér v neživotnom poistení na slovenskom trhu a aktuálne ich služby využíva viac ako 200 000 spokojných klientov.
V našom rozsiahlom portfóliu poisťovní nájdete ideálne poistenie pre Váš automobil, ktoré bude plne zodpovedať všetkým Vašim potrebám.
Máme 30 ročné skúsenosti a spolupracujeme so všetkými významnými poisťovňami.

Čo má obsahovať dobré havarijné poistenie?

Havarijné poistenie

Vypočítajte si nezáväzne cenu poistenia vášho auta a jednoducho si ho uzatvorte online z pohodlia domova.

Havarijné poistenie – Kasko

 

Havarijné poistenie predstavuje poistenie motorového vozidla, ktoré poskytuje ochranu proti škodám spôsobených nehodou, haváriou, kolíziou alebo inými udalosťami. Havarijné poistenie je voliteľné, často funguje ako doplnok k povinnému zmluvnému poisteniu motorových vozidiel.

Ak by sme mali nehodu s iným vozidlom, spôsobená škoda sa mu bude uhradená z nášho povinného zmluvného poistenia. Rovnako Vašu škodu na motorovom vozidle, zaplatí povinné zmluvné poistenie druhého auta. Môžeme sa však spoliehať na druhých? Havarijné poistenie ochráni Vás a Váš majetok. Z havarijného poistenia sa kryjú náklady na opravu alebo náhradu vozidla, ak je poškodené alebo zničené.

Zároveň sa môžu z havarijného poistenia kryť iné druhy poškodenia, ako sú škody spôsobené prírodnými katastrofami, vandalizmom, krádežou, nárazom do stojaceho objektu a podobne. Pokrytie a podmienky havarijného poistenia sa môžu líšiť v jednotlivých poisťovniach. Pomocou našej kalkulačky si môžete jednotlivé poistenia jednotlivých poisťovní porovnať.

 

Pre koho je určené havarijné poistenie?

 Havarijné poistenie je určené pre majiteľov motorových vozidiel, ako sú osobné autá, motocykle, nákladné autá a ďalšie typy vozidiel. Týka sa to nielen fyzických osôb, ale aj právnických osôb, ako sú spoločnosti a podnikatelia, ktorí vlastnia vozidlá a potrebujú krytie na prípadné škody spôsobené nehodami alebo inými haváriami.

Havarijné poistenie je zvyčajne povinné pre vozidlá, ktoré sú financované cez úver alebo lízing. Takémuto vozidlu poskytuje havarijné poistenie  ochranu a zabezpečuje, že prípadné škody budú opravené alebo nahradené. Avšak havarijné poistenie je často odporúčané aj pre vozidlá, ktoré nie sú financované, pretože poskytuje ochranu majiteľovi v prípade poškodenia alebo straty vozidla v dôsledku nehody, krádeže alebo iných udalostí.

Havarijné poistenie je vhodné pre každého majiteľa vozidla, ktorý si želá zabezpečiť finančnú ochranu pre svoje vozidlo v prípade havárie, škody alebo krádeže.

 

Čo kryje havarijné poistenie?

Havarijné poistenie poskytuje ochranu pre motorové vozidlá a kryje rôzne druhy škôd a udalostí. Presný rozsah krytia, však môže závisieť od konkrétnej poisťovne a podmienok uvedených v poistnej zmluve.

Riziká, ktoré môže havarijné poistenie pokrývať:

  • Havária a nehoda: Kryje škody na Vašom vozidle, zapríčinené po zrážke s iným vozidlom, stĺpom, stromom alebo iným objektom. Ďalej pokrýva škody spôsobené nehodami, ako je pád vozidla, prevrátenie, náraz do prekážky a podobne.
  • Krádež: Havarijné poistenie môže poskytnúť ochranu v prípade krádeže Vášho vozidla alebo len jeho časti.
  • Úmyselné škody spôsobené treťou osobou, ako napríklad poškodené okná, poškriabaný lak alebo poškodené komponenty.
  • Prírodná katastrofa: Mnohé havarijné poistenia zahŕňajú krytie pre prírodné katastrofy, ako sú povodne, zrážky, búrky, krupobitie, zosuvy pôdy, zemetrasenia a podobne.
  • Zrážka so zverou: Divoká zver sa čoraz častejšie vyskytuje na našich cestách. Nehody spôsobené diviakmi, srnkami alebo zajacmi môžu mať často poškodzujúce následky pre Vaše vozidlo.
  • Sklo: V prípade akýchkoľvek náhodných škôd na sklách vozidla, môže poisťovňa poskytnúť náhradu za opravu alebo výmenu skla.
  • Batožina: Havarijné poistenie môže kryť poškodenie, zničenie alebo odcudzenie štandardnej batožiny (s výnimkou elektroniky) z batožinového priestoru pri poistnej udalosti.
  • Úraz prepravovaných osôb: Možné uzatvoriť poistenie pre prípad úrazu, ktorý pokrýva smrť, trvalé následky úrazu a potrebnú liečbu pre prepravované osoby, vrátane vodiča a spolujazdcov.
  • Poškodenie káblov hlodavcami: V rámci poistenia môžete mať poistené poškodenie káblov, hadíc a izolačného materiálu spôsobené hlodavcami, ktoré sa dostali do vozidla.
  • Doplnkové pokrytie: Okrem vyššie uvedeného havarijné poistenie môže ponúkať aj doplnkové krytie, ako je asistenčná služba pri cestovaní, náhradné vozidlo počas opráv a podobne.

 

Pri uzatvorení havarijného poistenia odporúčame prečítať poistné podmienky jednotlivých poisťovní, aby ste získali presný prehľad o tom, aké riziká a udalosti sú pokryté havarijným poistením a aké obmedzenia alebo výluky sa na poistenie viažu.

 

Ako vybrať havarijné poistenie?

Havarijné poistenie poskytuje širokú škálu krytia poistných udalostí. Jednotlivé poisťovne častokrát svojim klientom ponúkajú poistné balíky, ktoré obsahujú rôzne kombinácie služieb, zároveň Vám umožňujú individuálny výber, podľa Vašich preferencií.

Ak šoférujete autom len po meste, pripoistenie zrážky so zverou pre Vás nebude pravdepodobne veľmi dôležité. Skôr sa sústredíte na krádež a vandalizmus, aby ste ochránili Vaše vozidlo na verejných parkovacích miestach. Naopak, pri šoférovaní mimo mesta, kde môže dôjsť k častejším stretom so zverou, bude pre Vás toto pripoistenie užitočnejšie.

 

Porovnanie havarijného poistenia

Koľko zaplatíte za havarijné poistenie? Naša kalkulačka havarijného poistenia Vám umožní porovnať ceny a ponuky od rôznych poisťovní. Po zadaní základných parametrov Vášho vozidla, dostanete okamžitý odhad ceny za havarijné poistenie. Takto si viete prispôsobiť poistenie presne podľa Vašich potrieb.

 

Havarijné poistenie online

 Havarijne poistenie si môžete uzatvoriť už za pár minút, z pohodlia Vášho domova. Stačí Vám k tomu prostredníctvom našej kalkulačky vyplniť údaje o Vás ako vodičovi a následne údaje o vozidle z technického preukazu (značka vozidla, model, rok výroby, registračné číslo a technické parametre).

 

Havarijné poistenie kalkulačka      

Kalkulačka havarijného poistenia vám umožní efektívne porovnať ponuky od rôznych poisťovní. Stačí zadať údaje o vašom vozidle a preferenciách poistenia, aby ste našli najlepšiu ponuku. Ušetrite nielen peniaze, ale aj čas pri výbere správneho havarijného poistenia. Využite možnosť online vypočítať si havarijné poistenie a zabezpečte svoje vozidlo už dnes.

Alexander R., Bratislava
Cestovné poistenie
„Som vášnivý cestovateľ a v spoločnosti Respect direct mi odporučili poistenie, ktoré najviac vyhovuje mojim potrebám“
Odporúčania našich spokojných klientov
Jana L., Senec
Havarijné poistenie a PZP
„Operátorka na Call centre mi poradila to najvýhodnejšie poistenie pre moje nové auto. Ušetrila som čas a aj finančné prostriedky.“
Boris C., Hamuliakovo
Komplexné poistenie
„S akýmkoľvek poistením mňa a mojej rodiny sa veľmi rád zverujem do rúk spoločnosti Respect direct. Vždy mi našli a uzatvorili to najlepšie poistenie, ktoré som potreboval a pri nich viem, že nemusím mať starosť s porovnávaním a zháňaním toho najlepšieho. Všetko spravia za mňa rýchlo, komfortne a výhodne. „
Naši spokojní klienti