Poistenie bytu

Poistenie bytu chráni váš majetok pred rôznymi nástrahami. Napríklad pred živelnými pohromami, keď vás niekto vykradne, keď vznikne požiar, ale aj keď vlastnou vinou vytopíte seba aj susedov.

Spolupracujeme
s najlepšími poisťovňami

Odporúčania na mieru pre vás

Do formulára zadáte pár údajov
Do formulára zadáte zopár základných údajov, potrebných pre výpočet poistenia. Všetky údaje a dáta sú chránené a bude s nimi pracovať iba operátor nášho Call centra.
Pripravíme ponuky šité na mieru
Bude Vás kontaktovať náš operátor Call centra, ktorý pre Vás porovná ponuky od tých najlepších poisťovni v danom segmente šité na mieru, aby ste si mohli vybrať tú, ktorá bude najviac vyhovovať Vašim potrebám.
Všetko vybavíme za Vás
Po dohode s operátorom za Vás všetko sprocesujeme, pošleme Vám zmluvy do mailu a po zaplatení budete mať zmluvu uzatvorenú. Nie je nutné nikam chodiť a všetko vybavíte z pohodlia domova.

Preferujete telefonický kontakt?

S potešením vám poskytneme odbornú asistenciu prostredníctvom telefónu, pričom prejdeme všetky možnosti a navrhneme optimálne riešenia.
Alebo nám môžete zavolať, kedykoľvek to vyhovuje vám
Prečo sa poistiť cez Respect Direct?
Spoločnosť Respect direct je súčasťou skupiny Respect Slovakia.
Vďaka našim skúsenostiam Vám vieme ušetriť nemalé finančné prostriedky na všetkých druhoch poistenia.
Sme najväčší maklér v neživotnom poistení na slovenskom trhu a aktuálne naše služby využíva viac ako 200 000 spokojných klientov.
V našom rozsiahlom portfóliu poisťovní nájdete ideálne poistenie pre Váš automobil, ktoré bude plne zodpovedať všetkým Vašim potrebám.
Máme 30 ročné skúsenosti a spolupracujeme so všetkými významnými poisťovňami.

Čo má obsahovať dobré poistenie bytu?

Poistenie bytu a domácnosti

Vypočítajte si nezáväzne cenu poistenia vášho majetku a jednoducho si ho uzatvorte online z pohodlia domova.

Čo všetko kryje poistenie bytu?

Poistenie bytu patrí do kategórie poistenie nehnuteľnosti. Nemýľte si však poistenie bytu s poistením domácnosti. Sú to dve odlišné veci, no poisťovne ich často ponúkajú spoločne v jednej zmluve. Aký je teda medzi nimi rozdiel?

 

  • Poistenie bytu kryje stavebné súčasti (vnútorné priečky, okná, dvere, schody, rozvody vody, plynu, elektriny, ústredného kúrenia, kanalizačné odpady a vykurovacie zariadenia)
  • Poistenie domácnosti kryje hnuteľné veci vo vašom byte (spotrebiče či nábytok)

 

Ak bývate v bytovom dome, je pravdepodobné, že dom má poistenie cez spoločenstvo vlastníkov. Toto poistenie však plne nepokrýva poistenie vášho bytu, nakoľko nezohľadňuje trhovú hodnotu vášho bytu.

 

Koľko stojí poistenie bytu?

Vo všeobecnosti platí, že čím väčší byt, tým vyššia poistka. To ale nie je jediný faktor, ktorý ovplyvňuje konečnú cenu. Výška poistného závisí najmä od výšky poistnej sumy, a teda celkovej hodnoty bytu. Tu si dajte pozor na dve situácie, ktoré môžu nastať:

 

  • Podpoistenie – poistnú sumu ste zvolili príliš nízku a hrozí, že poistné krytie bude vyplatené v nedostačujúcej výške na opravy
  • Nadpoistenie – poistná suma je vyššia než skutočná poistná hodnota a platíte zbytočné vysokú poistku. Poisťovňa vám aj tak uhradí len reálne náklady na opravy

 

Proti tomuto sa môžete chrániť indexáciou poistného. Výška poistky sa bude meniť v závislosti od zmeny indexu cien stavebných prác a materiálov. Ak tieto ceny pôjdu hore, zvýši sa aj platba poistného. Poisťovňa urobí túto zmenu automaticky. Indexácia sa dá aj zrušiť, ale musíte tak urobiť v dostatočnom predstihu

.

Poistenie bytu vybavíte online

Poistenie bytu dnes už uzatvoríte aj online. Budete potrebovať váš identifikačný doklad a údaje o nehnuteľnosti, ako napríklad rozloha, počet poschodí, rok kolaudácie, prípadne aj list vlastníctva.

Alexander R., Bratislava
Cestovné poistenie
„Som vášnivý cestovateľ a v spoločnosti Respect direct mi odporučili poistenie, ktoré najviac vyhovuje mojim potrebám“
Odporúčania našich spokojných klientov
Jana L., Senec
Havarijné poistenie a PZP
„Operátorka na Call centre mi poradila to najvýhodnejšie poistenie pre moje nové auto. Ušetrila som čas a aj finančné prostriedky.“
Boris C., Hamuliakovo
Komplexné poistenie
„S akýmkoľvek poistením mňa a mojej rodiny sa veľmi rád zverujem do rúk spoločnosti Respect direct. Vždy mi našli a uzatvorili to najlepšie poistenie, ktoré som potreboval a pri nich viem, že nemusím mať starosť s porovnávaním a zháňaním toho najlepšieho. Všetko spravia za mňa rýchlo, komfortne a výhodne.“