Cestovné poistenie

Ušetrite si čas a námahu s naším prehľadným porovnaním cestovného poistenie. Jednoducho a rýchlo získate prehľad o všetkých aktuálnych ponukách. Tu si viete vybrať krátkodobé aj ročné cestovné poistenie podľa Vašej potreby.

Spolupracujeme
s najlepšími poisťovňami

Odporúčania na mieru pre vás

Do kalkulačky zadáte pár údajov
Do kalkulačky zadáte zopár základných údajov, potrebných pre výpočet poistenia. Všetky údaje a dáta sú chránené.
Porovnáme pre vás ponuky
Porovnáme Vám všetky ponuky od tých najlepších poisťovni v danom segmente aby ste si mohli vybrať tú, ktorá bude najviac vyhovovať Vašim potrebám.
Vyberte si najlepšiu ponuku
Na našej stránke si ľahko a bezpečne uzatvoríte Vami vybraté poistenie, ktoré Vám najviac vyhovuje. My sme pre Vás vybrali do odporúčaní aj produkty, ktoré by mohli byť pre Vás tie najlepšie.

Preferujete telefonický kontakt?

S potešením vám poskytneme odbornú asistenciu prostredníctvom telefónu, pričom prejdeme všetky možnosti a navrhneme optimálne riešenia.
Alebo nám môžete zavolať, kedykoľvek to vyhovuje vám

Prečo sa poistiť cez Respect Direct?

Spoločnosť Respect direct je súčasťou skupiny Respect Slovakia.
Vďaka našim skúsenostiam Vám vieme ušetriť nemalé finančné prostriedky na všetkých druhoch poistenia.
Respect Slovakia, ktorej sme členom, je najväčší maklér v neživotnom poistení na slovenskom trhu a aktuálne ich služby využíva viac ako 200 000 spokojných klientov.
V našom rozsiahlom portfóliu poisťovní nájdete ideálne poistenie pre Váš automobil, ktoré bude plne zodpovedať všetkým Vašim potrebám.
Máme 30 ročné skúsenosti a spolupracujeme so všetkými významnými poisťovňami.

Čo má obsahovať dobré cestovné  poistenie?

Poistenie do zahraničia

Chystáte sa vycestovať do zahraničia za oddychom, prácou alebo na študijný pobyt? Cestovné poistenie sa stalo kľúčovou súčasťou každého plánovania. Môže Vám poskytnúť pokoj a ochranu pred neočakávanými udalosťami, ktoré sa môžu vyskytnúť počas Vašej cesty do zahraničia a stáť nemalé peniaze. Zároveň Vám cestovné poistenia poskytujú ochranu aj v prípade zdravotných problémov, ktoré sa môžu vyskytnúť už počas Vašej cesty do zahraničia.

 

Cestovné poistenie porovnanie

Ak hľadáte spoľahlivé a cenovo dostupné cestovné poistenie pre Vašu cestu do zahraničia, ste na správnom mieste. S naším porovnávačom cestovného poistenia, máte všetky ponuky od viacerých poisťovní prehľadne na jednom mieste. Pomôžeme Vám nájsť to najvýhodnejšie  riešenie pre Vaše potreby.

 

Ktoré cestovné poistenie je najlepšie?

Na trhu nájdete rôzne balíky cestovného poistenia. Pri výbere poistenia na dovolenku, resp. za prácou alebo študijným pobytom, by ste sa mali pozrieť na cestovné pripoistenia, ktoré budú zodpovedať Vašim potrebám a očakávaniam. Na našej stránke nájdete tipy a odporúčania, ktoré Vám pomôžu vybrať to pravé poistenie pre Vás.

 

Aké cestovné poistenie si môžem uzatvoriť?

Cestujete do zahraničia pravidelne alebo sa jedná o jednorázovú záležitosť počas roka? Krátkodobé cestovné poistenie je ideálne, ak cestujete do zahraničia na krátke výlety alebo jednorázové dovolenky. Pre pravidelných cestovateľov sa viac oplatí celoročné cestovné poistenie. 

 

Ste typ človeka, ktorý si radšej vychutnáva čaro našej prírody a hôr? Pre Vás máme pripravené poistenie na hory, ktoré Vám zabezpečí pokoj na duši pri zimnej lyžovačke alebo letnej turistike. Poistenie do hôr pokrýva náklady na zásah Horskej služby.

 

Liečebné náklady v zahraničí

Liečebné náklady v zahraničí sú dôležitou súčasťou každého cestovného poistenia, bez ohľadu od zvolenej poisťovne. Úraz alebo náhla choroba Vás môžu prekvapiť kdekoľvek. Ak sa nachádzate v zahraničí a potrebujete lekársku starostlivosť, náklady na liečbu môžu byť vysoké a pre Vás môžu predstavovať značné finančné zaťaženie. Prečo siahať na úspory, keď sa môžete proti tomuto riziku jednoducho poistiť?

Cestovné poistenie zvyčajne kryje náklady na urgentné a neodkladné liečebné výdavky, lekársku starostlivosť, lieky, hospitalizáciu, operácie a vyšetrenia v zahraničí. Niektoré poistné produkty môžu tiež pokrývať náklady na návrat do domovskej krajiny pre lekársku evakuáciu alebo transport.

Pri uzatváraní cestovného poistenia Vám odporúčame, dôkladne prečítať podmienky poistenia a overiť si, aké výdavky sú kryté a aký je maximálny limit pre liečebné náklady v zahraničí.

 

Aké pripoistenie si môžem vybrať?

V rámci základného balíku cestovného poistenia máte automaticky poistené Liečebné náklady (vrátane nákladov spojených s ochorením COVID-19), s možnosťou využitia Asistenčných služieb. Tie Vám vedia poskytnúť nepretržitú pomoc, ak sa náhodou ocitnete v núdzovej situácii.

 

Cestovné poistenie môže zároveň obsahovať rôzne druhy pripoistení, v závislosti od konkrétnej poisťovne a produktu. Sami si môžete vybrať ten najvhodnejší balík, ktorý bude vyhovovať Vašim potrebám. Kompletný balík cestovného poistenia môže obsahovať cestovné pripoistenie ako napr. poistenie zodpovednosti za škodu (na zdraví alebo majetku), úrazové poistenie alebo poistenie batožiny, poistenie storna zájazdu a poistenie strorna letenky.

 

Čo sú poistné limity?

Pri výbere poistenia do zahraničia, je dôležité venovať pozornosť okrem podmienkam krytia a výške poistného, aj poistným limitom. Práve poistný limit hovorí o tom, akú maximálnu sumu Vám vyplatí konkrétna poisťovňa v prípade konkrétnej poistnej udalosti. Existujú rôzne druhy poistných limitov v cestovnom poistení, ako napr. limity na liečebné náklady, zodpovednosť za škodu, stratu batožiny, zrušenie alebo oneskorenie letu a ďalšie.

 

Medzi najbežnejšie výluky z cestovného poistenia patria:

  1. Nebezpečné aktivity – Ak sa zraníte alebo ochoriete v dôsledku extrémnych športov alebo nebezpečnej dobrodružnej aktivity, takáto situácia nebude krytá, pokiaľ ju nemáte extra pripoistenú.
  2. Alkohol – Ak sa zraníte alebo ochoriete v dôsledku použitia alkoholu alebo iných omamných látok, takáto situácia nebude krytá a nachádza sa všeobecne vo výlukách.
  3. Chronické choroby – Pokiaľ máte existujúce zdravotné problémy alebo ochorenia, ktoré sa počas Vašej cesty do zahraničia zhoršia, choroby nie sú kryté
  4. Zanedbanie bezpečnostných opatrení – Ak sa stanete obeťou trestnej činnosti alebo útoku, pre ktorý ste nevykonali základné bezpečnostné opatrenia, poisťovňa môže zamietnuť Váš nárok
  5. Nedodržanie podmienok – Ak nedodržíte podmienky uvedené v zmluve cestovného poistenia, ako napr. neinformovanie poisťovne o zdravotných problémoch alebo zrušenie cesty bez včasného oznámenia

Odporúčame Vám dôkladne si prečítať zmluvu cestovného poistenia a všeobecné poistné podmienky. Zrozumiteľne sa oboznámiť so všetkými výlukami a obmedzeniami, aby ste vedeli, kedy a ako kontaktovať svoju poisťovňu, ak sa niečo stane.

 

 

Alexander R., Bratislava
Cestovné poistenie
„Som vášnivý cestovateľ a v spoločnosti Respect direct mi odporučili poistenie, ktoré najviac vyhovuje mojim potrebám“
Odporúčania našich spokojných klientov
Jana L., Senec
Poistenie nehnuteľnosti
„Operátorka na Call centre mi poradila to najvýhodnejšie poistenie pre moje nové auto. Ušetrila som čas a aj finančné prostriedky.“
Dušan V.
Boris C., Hamuliakovo
„S akýmkoľvek poistením mňa a mojej rodiny sa veľmi rád zverujem do rúk spoločnosti Respect direct. Vždy mi našli a uzatvorili to najlepšie poistenie, ktoré som potreboval a pri nich viem, že nemusím mať starosť s porovnávaním a zháňaním toho najlepšieho. Všetko spravia za mňa rýchlo, komfortne a výhodne.“
Naši spokojní klienti